Aplink mokyklą...

images/stories/joomrotator/Fasadas2016.jpg
images/stories/joomrotator/krepsiniokors.jpg
images/stories/joomrotator/mokyklaziema2ss.jpg
images/stories/joomrotator/mokyklaziemass.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas4kors.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas5kors.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas6kors.jpg

„Triukšmo įgarsinimas kino filmuose"

Print
PDF

lkm5-8 klasių mokiniai vakar smagiai leido laiką Vilniuje. Pirmas aplankytas objektas - Lietuvos teatro ir kino muziejus. Čia vyko edukacinis užsiėmimas „Triukšmo įgarsinimas kino filmuose". Mokiniai sužinojo, kad filmuojant profesionalų kiną, vaizdas fiksuojamas kino juostoje, o garsas įrašomas atskirai. Vėliau ant nufilmuoto vaizdo garsas „uždedamas", t. y. garsas pritaikomas tam tikram vaizdui. Tokius triukšmus uždaroje, tylioje studijoje, pasitelkę pagalbinių priemonių, įgarsina aktoriai – „triukšmadariai". Mokiniai pabandė išgauti patys įvairius garsus pagal duotas kino ištraukas: gaisrinės varpo garsą, irklo pleškenimą į vandenį, sušalusio sniego girgždesį... Sunkiausia buvo pataikyti garsą į ekrane vykstantį vaizdą. Veikla buvo įdomi, nebuvo skirta vien tik klausymui, įsimintina, nes kiekvienas prisidėjo prie roomo filmo įgarsinimo.

Visas kitas laikas buvo skirtas pramogoms. O kodėl gi ne, kai viskas jau „kvėpuoja" atostogomis?

lk1

lk2

lk3

lk4