Aplink mokyklą...

images/stories/joomrotator/Fasadas2016.jpg
images/stories/joomrotator/krepsiniokors.jpg
images/stories/joomrotator/mokyklaziema2ss.jpg
images/stories/joomrotator/mokyklaziemass.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas4kors.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas5kors.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas6kors.jpg

"Ar su kalba galima žaisti? Tikrai taip!"

Print
PDF

letter5-8 kl. mokinių nuotolinis susitikimą su mokslininke, kalbininke Loreta Vaicekauskiene. Edukacijos tema - "Ar su kalba galima žaisti? Tikrai taip!". Mokykloje vaikai mokomi rašyti ir kalbėti gana vienodai. Bet kasdieniame gyvenime žmonės vartoja pačių įvairiausių kalbos formų. Kam jos reikalingos? Kodėl kartais tyčia laužomos rašybos taisyklės arba maišomos skirtingos kalbos? Per paskaitą mokiniai sužinojo, kad kalba leidžia ne tik keistis informacija, bet ir žaisti, kurti jaunatviško, linksmo, išmanaus kalbėtojo tapatybę. Nagrinėjo įvairiausių kūrybingos kalbos pavyzdžių ir įsitikino, kad su kalba mėgsta žaisti visi – ir jauni, ir vyresni, ir feisbuke, ir mokykliniame sąsiuvinyje, ir šiandien, ir senovės laikais, kai žmonės kažkaip gyveno be interneto.

 l1

l2