Aplink mokyklą...

images/stories/joomrotator/Fasadas2016.jpg
images/stories/joomrotator/krepsiniokors.jpg
images/stories/joomrotator/mokyklaziema2ss.jpg
images/stories/joomrotator/mokyklaziemass.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas4kors.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas5kors.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas6kors.jpg

Gamta šiaurėje

Print
PDF
siauressalysLapkričio 14 d. buvo skirta Šiaurės šalių literatūros savaitei paminėti. Šių metų tema – Gamta šiaurėje.
Vaikai prisiminė Šiaurės Europos šalis, susirado jas žemėlapyje. Paskui virtualiai stebėjo ir skaitė knygą „Jei sutiktum lokį", aut. Malin Kivelä, Linda Bondestam, Martin Glaz Serup. Tai paveikslėlių knyga, pilna šilto humoro.
Be lokių miškuose gyvena ir kitų žvėrelių. Tai 3-4 klasių mokiniai internete ieškojo informacijos apie žvėrelius: kaip atrodo, kuo minta, kur gyvena... 1-2 klasių mokiniai žvėrelius nupiešė. Paskui vyko pristatymas, po kurio mokinių darbai buvo pakabinti mokyklos stende.
Dieną užbaigė valandėlė gamtoje. Vaikai valandėlę pradėjo sportiniu žaidimu. Paskui pasiskirstė į grupes, kurios gamtoje turėjo surasti ir užrašyti atitikmenis pagal abėcėlę. Lenktyniavo, kurį grupė per nurodytą laiką suras ir užrašys daugiau gamtos daiktų.
Meilė ir pagarba gamtai yra giliai persismelkusi ir mūsų, ir Šiaurės šalių kultūrose bei pasakojimų tradicijose.

Read more...

...vyniojo mumijas, šėliojo...

Print
PDF

hhNuotaikingas Šiurpadienis jungtinėje ikimokyklinukų ir priešmokyklinukų grupėje, kurio metu vaikučiai žaidė atminties žaidimą, klijavo moliūgui nosį užrištomis akimis, vyniojo mumijas, šėliojo... ir sulaukėme netikėto svečio - Voro, dalinusio visiems šiurpius saldumynus.

Read more...

Mažos rankelės daro stebuklus

Print
PDF
girl-raking-leavesAuksaspalvis rudenėlis pakvietė vaikučius paieškoti spalvų gamtoje (spalvų pažinimas). Pažaidę spalvotų lapų lietų, vaikai kibo į darbą. Mažos rankelės ir bendras darbas daro stebuklus. Lapų krūvelės greitai buvo sudėtos į maišus ir visų bendru sprendimų pavirto į didelį kirmėliuką ,,INFONTINO''. Vaikai skaičiavo iš kiek dalių sudarytas kūnas, kiek porų kojų.
Kirmėliukas ,,INFONTINO" nusprendė dar rudenio svečiu darželyje pabūti ilgiau. O kodėl ne? Ruduo dar nesibaigė, o ir skubėti nėra kur. Ačiū mokytojai D. Karosienei ir vaikams už geros rudeninės nuotaikos dozę kiekvienam praeinančiam pro darželį.

Read more...

Edukacinė veikla bibliotekoje

Print
PDF

exlibrisSpalio pradžioje 1-3 klasių mokiniai vyko į Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešąją biblioteką. Ten laukė ne tik knygos, bet ir mielos vaikų skyriaus bibliotekininkės. Jos pasekė lietuvių liaudies pasaką "Jaučio trobelė".

Read more...

"Rudens spalvos"

Print
PDF
spalvos„Prašau priimt šiai šventei puokštę
Iš menančių pavasarį žiedų, -
Tegu jie laimės šypsniu puošia,
Po jais paslėptą džiaugsmą Jums randu".

Read more...

Rugsėjo 1-oji

Print
PDF

Rugsėjo 1-ąją, kaip ir kasmet, pradedame naujuosius mokslo metus pasiruošę rašyti naują puslapį savo istorijoje.

r20221 r20222

r20223 r20224

„Open House Nemunėlio Radviliškis"

Print
PDF

open-houseBirželio mėnesį, pasibaigus pamokoms, mokiniams vyksta nemažai edukacinių veiklų už mokyklos ribų. Šį birželį Nemunėlio Radviliškio daugiafunkcio centro 5-8 klasės mokinius pakvietėme į edukacinę veiklą pavadinimu „Open House Nemunėlio Radviliškis". Idėja buvo „nusižiūrėta" nuo Vilniaus. Vilnius šiemet gegužį lankytojams atvėrė 50 pastatų, kurie įprastai yra visiškai arba iš dalies neprieinami visuomenei. Nemunėlio Radviliškio mokiniams duris atvėrė keturi pastatai ir daugybė miestelio erdvių, puikiai žinomų mokiniams, tačiau jų istorijas kai kurie išgirdo pirmą kartą. Vilniuje savanoriai, patys susipažinę su neeiliniais pastatais, tampa gidais ir veda ekskursijas. Gidais po Nemunėlio Radviliškį mokiniams tapo mokyklos muziejininkas Evaldas Timukas ir fizinio ugdymo mokytojas Vilius Venckūnas.

Read more...

Turistinė-edukacinė diena „Pažink savo kraštą"

Print
PDF

ve„...Tamsiu mišku apaugusioje Nemunėlio pakrantėje, netoli Velykionių, kur skarotos eglės savo šakas mirkydavo sraunioje tėkmėje, kur ajerynai ir meldynai niūniuodavo savo amžinai nesibaigiančią dainą, labai seniai ant aukšto kalno stovėjo baltais bokštais į padebesis įsirėmusi bažnyčia ir vienuolynas. Netoliese, pačioje gūdžiausioje miško tankmėje, įsikūrė savo buveinę velnias..."

Būtent taip prasidėjo legenda, kurią išgirdo 5-8 mokiniai penktadienį pėsčiomis atėję nuo mokyklos iki Velniapilio. Čia jiems buvo organizuotos įvairios veiklos, kurių tikslas buvo ne tik pabūti gamtoje, tačiau ir per įvairias veiklas pasitikrinti savo biologijos, eiliavimo, gamtos apsaugos, saugaus žygio vieškeliu bei komandinio darbo žinias bei gebėjimus. Pagal užduotis mokiniai fotografavosi prie aukščiausio medžio, miške ieškojo kažko minkšto, apvalaus, kieto, tiesaus ar valgomo, komandoje kūrė eiles, panaudodami penkis žodžius iš esamos aplinkos bei atliko kitas komandines užduotis. Po refleksijos visi buvo pakviesti pietų prie laužo. Dešrelių kepimas- dar viena atrakcija miške.

Read more...

„Tavo - mano pasaulis"

Print
PDF

tmpIkimokyklinukų ir priešmokyklinukų vaikų grupė kartu vyko į Biržų J. Bielinio biblioteką, kurioje jų laukė edukacinė veikla „Tavo - mano pasaulis" sensoriniame kampelyje. Prieš tai bibliotekininkės supažindino su savo darbu, kaip išduodamos ir priimamos knygos, kokios veiklos vyksta bibliotekoje, pasiūlė vaikams pasimatuoti stebuklingą skrybėlę. Vaikai ieškojo paslaptingo gyventojo, kuris slepiasi lentynose, apžiūrėjo tarptautinę vaikų keramikos darbų parodą.

Read more...

„Triukšmo įgarsinimas kino filmuose"

Print
PDF

lkm5-8 klasių mokiniai vakar smagiai leido laiką Vilniuje. Pirmas aplankytas objektas - Lietuvos teatro ir kino muziejus. Čia vyko edukacinis užsiėmimas „Triukšmo įgarsinimas kino filmuose". Mokiniai sužinojo, kad filmuojant profesionalų kiną, vaizdas fiksuojamas kino juostoje, o garsas įrašomas atskirai. Vėliau ant nufilmuoto vaizdo garsas „uždedamas", t. y. garsas pritaikomas tam tikram vaizdui. Tokius triukšmus uždaroje, tylioje studijoje, pasitelkę pagalbinių priemonių, įgarsina aktoriai – „triukšmadariai". Mokiniai pabandė išgauti patys įvairius garsus pagal duotas kino ištraukas: gaisrinės varpo garsą, irklo pleškenimą į vandenį, sušalusio sniego girgždesį... Sunkiausia buvo pataikyti garsą į ekrane vykstantį vaizdą. Veikla buvo įdomi, nebuvo skirta vien tik klausymui, įsimintina, nes kiekvienas prisidėjo prie roomo filmo įgarsinimo.

Read more...

Pradinių klasių mokiniams baigėsi mokslo metai.

Print
PDF

bmmUž puikius ugdymosi rezultatus padėkos raštais apdovanotos 1 klasės mokinės Gerda Kišunaitė ir Emilija Valaitytė bei 3 klasės mokinės Elzė Baliūnaitė ir Akvilė Kubiliūtė. Už didžiausią padarytą pažangą apdovanoti 1 klasės mokinės Gerda Kišunaitė ir Emilija Valaitytė, 2 klasės mokiniai Danielius Mikalajūnas, Radvilė Natkaitė, 3 klasės mokinės Elzė Baliūnaitė ir Akvilė Kubiliūtė ir 4 klasės mokinys Erikas Kalinauskas.

Read more...

Veiklas suplanavo Anykščiuose

Print
PDF

anyksciaiherbasBirželio pradžia - puikiausias metas pradinukų išvykoms: geras oras, pamokos jau eina į pabaigą, o atostogos ranka pasiekiamos. Todėl pradinių klasių mokiniai su mokytojomis Reginute ir Jolanta edukacines veiklas suplanavo Anykščiuose. Ant Vorutos piliakalnio mediniame apžvalgos bokšte vaikai susipažino su pilies istorija, o viduramžius menančiame kieme išbandė viduramžių kovas ir rankos taiklumą šaudant iš lanko. Arklio muziejaus autentiškoje troboje klausėsi istorijos apie ilgą duonelės kelią, prasidedantį nuo rugio sėklos iki duonos riekelės ant mūsų stalo. Namų gaspadinė leido kiekvienam suformuoti savo duonos kepalėlį. Kol duonelė kepė vaikai turėjo galimybę apžiūrėti ir likusias muziejaus erdves. Išvyka buvo turtinga žiniomis, bendravimu, kiekvienas tikrai atrado kažko nematyto ar negirdėto.

Read more...