Aplink mokyklą...

images/stories/joomrotator/Fasadas2016.jpg
images/stories/joomrotator/krepsiniokors.jpg
images/stories/joomrotator/mokyklaziema2ss.jpg
images/stories/joomrotator/mokyklaziemass.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas4kors.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas5kors.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas6kors.jpg

Nuotolinė pamoka - Mokonomika“

Print
PDF

mokonomika1-8 kl. mokiniai dalyvavo Swedbank organizuotoje didžiausioje nuotolinėje pamokoje Lietuvoje „Mokonomikoje", skirtoje visiems 1–12 klasių moksleiviams. Didžiausios nuotolinės pamokos mokytojai kalbėjo apie tvarumą, inovacijas, pilietiškumą bei kitus įdomius dalykus. Jauniausiems atradėjams (1–4 klasių mokiniams) čempionė Jurgita Januškaitė-Žilinskienė buvo paruošusi karatė treniruotę, Milda Paukštė tvarias dirbtuves iš džinso, o skautai Vydūnas Trapinskas ir Seržas Staponkus – įkvepiančias istorijas, žaidimus ir skauto kuprinės paslaptis. Kūrėjai, arba 5–8 klasių moksleiviai susitiko su istorike ir „TikTok" žvaigžde Kristina Petrauske, kuri griovė mitus apie senovės Lietuvą. Žurnalistė Jurga Bakaitė įtraukė į melagienų ir konspiracijos teorijų pasaulį. Rugilės Matusevičiūtės pamoka pasakojo apie tai, kokioje Žemėje gyvensime po šimto metų, Justina Bagdanavičiūtė atsakė į klausimą, kas yra FIQ, o Silvestras Dikčius ieškojo superherojaus, kuris išgelbėtų mūsų planetą ir apsaugotų klimatą.

Read more...

Sniego diena

Print
PDF

gif_2Sausio trečiasis sekmadienis – tai Pasaulinė sniego diena. Ta proga įvairiose pasaulio šalyse rengiama šventė, kurioje kviečiama slidinėti, čiuožti rogėmis, prisiminti žiemos žaidimus. Ypač smagu švęsti kai įvairioms žiemos pramogoms lauke yra pakankamai sniego. Todėl džiaugsmo, kad sniego diena sutapo su grįžusiu trumpam sniegu, buvo visiems. Nesvarbu, kad sniegas nebuvo tinkamas nulipdyti besmegenį, tačiau išradingai praleisti sniego dieną padėjo ne tik tradicinis nusileidimas rogutėmis nuo kalniuko. Prisimindami, kad paukšteliai žiemą sunkiai randa maisto, mokiniai kabino ant medžių šakų „skanukus" iš sėklų, darė sėklų lesyklėles ant sniego. Mėgstantys eksperimentus galėjo atlikti „vulkano" eksperimentą, kurio metu panaudojus sodą, skystą muilą, dažus ir actą iš sniego kalno viršūnės išsiveržia spalvota „lava". Tiems, kam patinka piešti, buvo puiki proga parodyti savo sugebėjimus piešiant spalvotu vandeniu. Apšilimui fizinio ugdymo mokytojas buvo paruošęs sportinių rungčių komandai.

Read more...

STEAM technologijų pamoka "Skanukai paukšteliams"

Print
PDF

steam-logoŽiema džiaugiasi visi, ypač kai sniego labai daug ir galima užsiimti aktyvia veikla lauke. Tačiau paukšteliams nelinksma, nes sunku susirasti maisto. 1-3 kl. mokiniai kartu su mokytoja Jolanta Mulokiene nusprendė atlikti gerą darbą - per technologijų pamoką pagaminti mažiesiems dainorėliams skanukų. Pirmiausia su mokinukais aptarė, kokių sėklų jiems reikės. Tada bandė atpažinti. Po to pasidarė kiekvienas sėklų mišinį, kuriuo padengė prieš tai taukais apteptą popierinį volelį. Skanukus pakabino lauke ant medžio šakų. Skanaus, paukšteliai!

Read more...

I. Simonaitytei 125 metai

Print
PDF

11Sausio 23 d. rašytojai I. Simonaitytei sukako 125 metai. 7-8 kl. mokiniams ši mažosios Lietuvos metraštininkė nėra žinoma, todėl mokyklos bibliotekinink I. Mizarienė, padedama lietuvių kalbos mokytojos E. Blaškevičiūtės, "pažvelgė" į žymios rašytojos gimimo datos paminėjimą netradiciškai. Po trumpos įžangos kiekvienam mokiniui buvo duota I. Simonaitytės citatos pirma pusė. Antrą pusę kiekvienas turėjo susirasti pats. Kitame etape laukė žymios rašytojos citatos interpretacija: „Kaip tu supranti, ką rašytoja turėjo galvoje?"

Read more...

Sausio 13-oji

Print
PDF

s132020Peržiūrėję internete Sausio 13-osios vaizdus prie televizijos bokšto bei vaizdo filmuką "Sausio sniegena'', darželinukai nusprendė patys pastatyti bokštą, "sukrauti" laužą, nupiešti laužo liepsnas ir su tėvelių pagalba surasti ir "užrašyti'' bokšto aukštį. Darbas laukė labai didelis: suskaičiuoti iš kiek dėžių pastatytas bokštas, sudėti dėžes mažėjimo tvarka, palyginti medžio šakeles "laužui" pagal ilgį ir storį ir netgi užrašyti skaičius- bokšto aukštį. "Laužo liepsna'' taip pat pareikalavo darbo: tapymas ant šlapios agro plėvelės, spalvų pažinimas ir įtvirtinimas, "akmenukų'' gamyba iš glamžyto laikraščio, laužavietės įrengimas ...  Visas veiklas susietas su STEAM (matematika ir menai) padėjo vaikučiams "sureguliuoti" mokytoja D. Karosienė ir padėjėja A. Pilkauskienė.

Read more...

Laisvės gynėjų diena

Print
PDF

sausio13nSausio 13-ą, Laisvės gynėjų dieną, pasitikome akcija "Atmintis gyva, nes liudija", mokyklos languose uždegėme žvakutes. Mokytojai vedė trumpą pamoką, primindami mokiniams, kuo ta diena svarbi Lietuvai ir kiekvienam lietuviui. Po pamokos visi mokiniai ir darželinukai susirinko mokyklos vidiniame kiemelyje, kur degė atminimo laužas. Prie jo darželio vaikučiai šoko ir dainavo apie lietuvaičius - mergaitę ir berniuką, vyresnių klasių mokiniai dainavo patriotines dainas, skambėjusias tą įsimintiną Sausio 13-ą.

Read more...

Karnavalas miške

Print
PDF

kma1Kalėdinį kaukių ir pasirodymų karnavalą šiemet iškeitėme į "pobūvį" Šilelio aikštelėje. Tačiau visi kiti tradicinio karnavalo "atributai" liko - Kalėdų Senelis, Snieguolė, dovanos, šokiai ir daug eglučių, kurias puošėme miško žvėreliams morkomis, bulvėmis ir burokėliais.Šiltai ir šventiškai pasitikusi šilelio aikštelė su liepsnojančiu laužu, degančiomis lemputėmis ir skambančia kalėdine muzika atrodė tarsi mažas Kalėdų miestelis. Šokome, vaišinomės ir džiaugėmės žiema, kol šaltukas neišvaikė visų namo.

Read more...

"Linksmoji nata"

Print
PDF

nat5Pradinių klasių mokiniai paskutinę dieną prieš atostogos skyrė gražiausioms metų šventėms. Diena prasidėjo koncertu, kuriame skambėjo dainavimo studijos "Linksmoji nata" (mokyt. I. Staskonienė) atliekamos dainos, buvo daug šokių, muzikos, sveikinimų, linkėjimų ir šventinio šurmulio. Mokytoja R. Lapeikienė visus pradinukus pakvietė į kalėdinį žaidimą. Komandomis susėdę pradinukai galvojo šventinius žodžius iš žodžio KALĖDOS raidžių, spėjo mįsles, imitavo kalėdinius veikėjus, sveikino šalia sėdintį sveikinime pavartodami jo vardo pirmąją raidę, būrėsi, ką atneš ateinantys metai ir valgė pačių papuoštus imbierinius sausainius. Šventės ateina ir pasitikti jas su gera nuotaika tiesiog privaloma.

Read more...

Kalėdinė-edukacinė išvyka

Print
PDF

santKalėdinė-edukacinė pradinukų išvyka į Biržus. Vaikai susitiko su Kalėdų seneliu ir Snieguole. Snieguolė papasakojo, kokius darbus dirba senelis kartu su nykštukais prieš Kalėdas. Kalėdų senelis išklausė vaikų padeklamuotus eilėraščius. Mokiniai aplankė ir Biržų miesto Kalėdinę eglutę, pasidžiaugė šventišku miesto vaizdu.

Read more...

Pasiruošimas Kalėdoms

Print
PDF

pk5Artėjant Kalėdoms darželinukai labai aktyviai joms ruošėsi. Jungtinė ikimokyklinė ir priešmokyklinė ugdymo grupė kartu su mokyt. D. Karosiene Kalėdų proga tėveliams ruošė dovanas, linkėdami jiems būti kaip pingvinas - drąsiai pasivolioti sniege ir nesušalti, sočiai pavalgyti ... žuvies ir mylėti savo pingviniukus, nes vaikai - brangiausias turtas. Pasiruošimas Kalėdoms - tai ne tik dekoracijos, tai ir kalėdiniai valgiai. Yra dalykų, be kurių sunku įsivaizduoti Kalėdinį stalą, ypač kai skaniausia yra tai, kas saldu. Lopšelio grupės vaikučiai kartu su mokyt. D. Sudeikyte mokėsi kepti imbierinius sausainius ir juos dekoruoti.

Read more...

"Lengva būti geram"

Print
PDF

chhelpAkcija "Lengva būti geram" baigėsi. Visos saldžios gėrybės, knygos, pradinukų pagaminti Kalėdiniai atvirukai, kryžiažodžių žurnalai ir kalėdinės dainos "nužygiavo" į O. Milienės senelių namus. Gerumo eiseną vedė Kalėdų senelis. "Geriausias būdas prisiminti gerus darbus - juos kartoti" (E. Bekonas), todėl šiemet gerumo akcija vėl senelių namuose. Gruodžio pirmąją prasidėjusi akcija, kuri tęsėsi tris savaites, parodė, kad mokiniai nori ir gali "padovanoti" Kalėdinį stebuklą šalia esančiam, kad Kalėdos - tikra gerumo, dosnumo ir dovanojimo šventė.

Read more...

Kalėdinė lauko arbatinė

Print
PDF

chteaPrieškalėdinis laikotarpis- gerų darbų, naujų idėjų ir įvairių akcijų metas. Artėjančios šventės kviečia skleisti kalėdinę nuotaiką, džiaugtis, bendrauti bei jaukiai ir maloniai leisti laiką drauge. Tai puikus metas pasirūpinti ir ne tik savo fizine, tačiau ir dvasine sveikata. Kalėdų laukimas, sniegas ir mirganti eglutė - viskas kartu tiesiog kviečia kuo daugiau laiko praleisti ne klasėje, o už jos ribų. Taip gimė idėja įkurti Nemunėlio Radviliškio mokyklos vidiniame kiemelyje "Kalėdinę lauko arbatinę", kurioje dvi pertraukas per dieną visa mokyklos bendruomenė geria arbatą. O prie garuojančio arbatos puodelio atsiranda ir visa kita- sausainis, šaldyta uoga, pokalbis, jumoras ir tas nenusakomai malonus bendrystės jausmas kartu su tyliai kvėpuojančiu Kalėdų laukimu.

Read more...