Aplink mokyklą...

images/stories/joomrotator/Fasadas2016.jpg
images/stories/joomrotator/krepsiniokors.jpg
images/stories/joomrotator/mokyklaziema2ss.jpg
images/stories/joomrotator/mokyklaziemass.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas4kors.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas5kors.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas6kors.jpg

Edukacinė veikla bibliotekoje

Print
PDF

exlibrisSpalio pradžioje 1-3 klasių mokiniai vyko į Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešąją biblioteką. Ten laukė ne tik knygos, bet ir mielos vaikų skyriaus bibliotekininkės. Jos pasekė lietuvių liaudies pasaką "Jaučio trobelė".

Read more...

"Rudens spalvos"

Print
PDF
spalvos„Prašau priimt šiai šventei puokštę
Iš menančių pavasarį žiedų, -
Tegu jie laimės šypsniu puošia,
Po jais paslėptą džiaugsmą Jums randu".

Read more...

Rugsėjo 1-oji

Print
PDF

Rugsėjo 1-ąją, kaip ir kasmet, pradedame naujuosius mokslo metus pasiruošę rašyti naują puslapį savo istorijoje.

r20221 r20222

r20223 r20224

„Open House Nemunėlio Radviliškis"

Print
PDF

open-houseBirželio mėnesį, pasibaigus pamokoms, mokiniams vyksta nemažai edukacinių veiklų už mokyklos ribų. Šį birželį Nemunėlio Radviliškio daugiafunkcio centro 5-8 klasės mokinius pakvietėme į edukacinę veiklą pavadinimu „Open House Nemunėlio Radviliškis". Idėja buvo „nusižiūrėta" nuo Vilniaus. Vilnius šiemet gegužį lankytojams atvėrė 50 pastatų, kurie įprastai yra visiškai arba iš dalies neprieinami visuomenei. Nemunėlio Radviliškio mokiniams duris atvėrė keturi pastatai ir daugybė miestelio erdvių, puikiai žinomų mokiniams, tačiau jų istorijas kai kurie išgirdo pirmą kartą. Vilniuje savanoriai, patys susipažinę su neeiliniais pastatais, tampa gidais ir veda ekskursijas. Gidais po Nemunėlio Radviliškį mokiniams tapo mokyklos muziejininkas Evaldas Timukas ir fizinio ugdymo mokytojas Vilius Venckūnas.

Read more...

Turistinė-edukacinė diena „Pažink savo kraštą"

Print
PDF

ve„...Tamsiu mišku apaugusioje Nemunėlio pakrantėje, netoli Velykionių, kur skarotos eglės savo šakas mirkydavo sraunioje tėkmėje, kur ajerynai ir meldynai niūniuodavo savo amžinai nesibaigiančią dainą, labai seniai ant aukšto kalno stovėjo baltais bokštais į padebesis įsirėmusi bažnyčia ir vienuolynas. Netoliese, pačioje gūdžiausioje miško tankmėje, įsikūrė savo buveinę velnias..."

Būtent taip prasidėjo legenda, kurią išgirdo 5-8 mokiniai penktadienį pėsčiomis atėję nuo mokyklos iki Velniapilio. Čia jiems buvo organizuotos įvairios veiklos, kurių tikslas buvo ne tik pabūti gamtoje, tačiau ir per įvairias veiklas pasitikrinti savo biologijos, eiliavimo, gamtos apsaugos, saugaus žygio vieškeliu bei komandinio darbo žinias bei gebėjimus. Pagal užduotis mokiniai fotografavosi prie aukščiausio medžio, miške ieškojo kažko minkšto, apvalaus, kieto, tiesaus ar valgomo, komandoje kūrė eiles, panaudodami penkis žodžius iš esamos aplinkos bei atliko kitas komandines užduotis. Po refleksijos visi buvo pakviesti pietų prie laužo. Dešrelių kepimas- dar viena atrakcija miške.

Read more...

„Tavo - mano pasaulis"

Print
PDF

tmpIkimokyklinukų ir priešmokyklinukų vaikų grupė kartu vyko į Biržų J. Bielinio biblioteką, kurioje jų laukė edukacinė veikla „Tavo - mano pasaulis" sensoriniame kampelyje. Prieš tai bibliotekininkės supažindino su savo darbu, kaip išduodamos ir priimamos knygos, kokios veiklos vyksta bibliotekoje, pasiūlė vaikams pasimatuoti stebuklingą skrybėlę. Vaikai ieškojo paslaptingo gyventojo, kuris slepiasi lentynose, apžiūrėjo tarptautinę vaikų keramikos darbų parodą.

Read more...

„Triukšmo įgarsinimas kino filmuose"

Print
PDF

lkm5-8 klasių mokiniai vakar smagiai leido laiką Vilniuje. Pirmas aplankytas objektas - Lietuvos teatro ir kino muziejus. Čia vyko edukacinis užsiėmimas „Triukšmo įgarsinimas kino filmuose". Mokiniai sužinojo, kad filmuojant profesionalų kiną, vaizdas fiksuojamas kino juostoje, o garsas įrašomas atskirai. Vėliau ant nufilmuoto vaizdo garsas „uždedamas", t. y. garsas pritaikomas tam tikram vaizdui. Tokius triukšmus uždaroje, tylioje studijoje, pasitelkę pagalbinių priemonių, įgarsina aktoriai – „triukšmadariai". Mokiniai pabandė išgauti patys įvairius garsus pagal duotas kino ištraukas: gaisrinės varpo garsą, irklo pleškenimą į vandenį, sušalusio sniego girgždesį... Sunkiausia buvo pataikyti garsą į ekrane vykstantį vaizdą. Veikla buvo įdomi, nebuvo skirta vien tik klausymui, įsimintina, nes kiekvienas prisidėjo prie roomo filmo įgarsinimo.

Read more...

Pradinių klasių mokiniams baigėsi mokslo metai.

Print
PDF

bmmUž puikius ugdymosi rezultatus padėkos raštais apdovanotos 1 klasės mokinės Gerda Kišunaitė ir Emilija Valaitytė bei 3 klasės mokinės Elzė Baliūnaitė ir Akvilė Kubiliūtė. Už didžiausią padarytą pažangą apdovanoti 1 klasės mokinės Gerda Kišunaitė ir Emilija Valaitytė, 2 klasės mokiniai Danielius Mikalajūnas, Radvilė Natkaitė, 3 klasės mokinės Elzė Baliūnaitė ir Akvilė Kubiliūtė ir 4 klasės mokinys Erikas Kalinauskas.

Read more...

Veiklas suplanavo Anykščiuose

Print
PDF

anyksciaiherbasBirželio pradžia - puikiausias metas pradinukų išvykoms: geras oras, pamokos jau eina į pabaigą, o atostogos ranka pasiekiamos. Todėl pradinių klasių mokiniai su mokytojomis Reginute ir Jolanta edukacines veiklas suplanavo Anykščiuose. Ant Vorutos piliakalnio mediniame apžvalgos bokšte vaikai susipažino su pilies istorija, o viduramžius menančiame kieme išbandė viduramžių kovas ir rankos taiklumą šaudant iš lanko. Arklio muziejaus autentiškoje troboje klausėsi istorijos apie ilgą duonelės kelią, prasidedantį nuo rugio sėklos iki duonos riekelės ant mūsų stalo. Namų gaspadinė leido kiekvienam suformuoti savo duonos kepalėlį. Kol duonelė kepė vaikai turėjo galimybę apžiūrėti ir likusias muziejaus erdves. Išvyka buvo turtinga žiniomis, bendravimu, kiekvienas tikrai atrado kažko nematyto ar negirdėto.

Read more...

Katalikų Kronikos knygutės pristatymas

Print
PDF

kronika5-8 kl. mokiniai dalyvavo Katalikų Kronikos knygutės vaikams pristatyme. Pas mus svečiavosi knygos teksto autorė Danguolė Gervytė ir fotografas Konstantinas Karašauskas. Mokiniai su Kronika jau buvo susipažinę istorijos pamokose. Mokytojas A. Bagdonavičius supažindino su Kronikos turiniu, kartu su mokiniais išsprendė Kronikoje duotas užduotis-galvosūkius. Gabrielius ir Nojus knygos pristatyme perskaitė Kronikų ištraukas. Knygos autorė pasakojo apie knygos atsiradimo istoriją, žmones, pasirodžiusius knygelėje, ir jos svarbą. Kartu ji kalbėjo ir apie planus parašyti daugiau tokių knygų vaikams.

Read more...

"sėkmės linkėjo būsimiems pirmokams"

Print
PDF

fiestaPaskutinę gegužės dieną darželyje visi linksmai atsisveikino ir sėkmės linkėjo būsimiems pirmokams: Adrijui, Nagliui, Rebekai, Majui, Emilijai ir Austėjai. Puikiai papuoštoje, linksmai spalvingoje salėje aidėjo vaikučių dainos. Priešmokyklinukai savo eiles, šokius ir dainas skyrė dienoms darželyje, tėveliams, mokytojoms ir jų padėjėjoms. Mokytoja Lina pasveikino visus sėkmingai įveikus „Zipio draugų" programos iššūkius. Miestelio bibliotekininkė Livija visiems dovanojo knygutes, o būsima pirma mokytoja linkėjo puikaus laiko kartu „naršant" po žinių šalį. Mokyklos direktorė S. Venckūnienė visiems dovanojo atminimo dovanėles bei įteikė sveikinimo raštus. Tėveliai buvo dėkingi visam darželio kolektyvui. Šventės pabaigoje ilgai lauktas siurprizas - burbulų fiesta.

Read more...

Levandų ūkyje

Print
PDF

levanda2 ir 4 klasių mokiniai kartu su mokytoja R. Lapeikiene lankėsi „Levandų ūkyje", Mockūnų kaime. Mokinius stebino levandų laukai bei rožių sodai. Kol levandos dar nežydi, visi išklausė pasakojimo apie augalus, susipažino su jų kvapu ir išvaizda, sužinojo, kokią naudą jie teikia žmogui. Pasivaišinę levandų arbata, dalyvavo edukacinėse dirbtuvėse – iš džiovintų gėlių gamino puokštę. Levandų kvapas visus atlydėjo iki mokyklos, o paskui parkeliavo ir į vaikų namus. Atsirado noras sugrįžti, kai sužydės levandos. Grįžtant namo mokiniai aplankė rašytojo Balio Sruogos gimtinę Baibokuose.

Read more...