Aplink mokyklą...

images/stories/joomrotator/Fasadas2016.jpg
images/stories/joomrotator/krepsiniokors.jpg
images/stories/joomrotator/mokyklaziema2ss.jpg
images/stories/joomrotator/mokyklaziemass.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas4kors.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas5kors.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas6kors.jpg

Vau, skeletas!

Print
PDF

skeletasJungtinės ikimokyklinės ir priešmokyklinės grupės vaikai kartu su mokytoja D. Karosiene eTwinning projekto veiklose toliau tyrinėja žmogaus kūną. Šį kartą - žmogaus kaulai. Per organizuotą STEAM veiklą, naudodami juodą popierių, miltus ir ausų krapštukus, vaikai sudėliojo savo rankos/ plaštakos kaulus. Emocijų jūroje buvo: "Vau, skeletas'', "Jaučiu lyg ir vėjas ranką liečia', "O, snieguota ranka''. Taip pat skaičiavo kaulus plaštakoje bei domėjosi jų ilgiu. Projektas tęsiasi kartu su augančiu susidomėjimu.

Read more...

eTwinning

Print
PDF

etwinningeTwinning projekto „Žmogaus kūnas - kas tai?" veikla jungtinėje ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupėje su mokytoja D. Karosiene. Jaunieji tyrinėtojai tęsia pažintį apie žmogaus kūno sandara ir įsitikina, kad visų žmonių kūnas sudarytas iš tų pačių kūno dalių ir jame esančių vidaus organų. Tačiau prieš tai buvo daug diskusijų ir informacijos paieškos. Bet įdomiausie yra rezultatas- praktiškai bandyti tai pavaizduoti patiems.

Read more...

Pasitikime grįžtančius paukščius

Print
PDF

varnen1Šylant orams netrukus pasitiksime ir grįžtančius paukščius. Kiekvienais metais besirūpinant grįžtančiais paukščiais visoje Lietuvoje iškeliama 3-4 tūkst. inkilų. Kovo mėn. pirmoje pusėje miškų urėdai paprastai ragina visus įsijungti į inkilų kėlimo šventę. Šiemet mokyklos draugas, Latvelių girininkas Algirdas Trybė, į inkilų kėlimo šventę atvykusiems 7-8 kl. mokiniams paaiškino apie inkilų gamybą bei kabinimo taisykles, papasakoja apie paukščių rūšis, jų ypatumus. Mokiniams tai buvo ne tik prasmingas darbas- įkurti namą paukšteliui, tačiau ir puiki galimybė veikti kartu, gal būt kažkam tai tapo dar vienu „pirmu kartu"gyvenime ar puikia proga "užsidirbti" pliusą biologijos pamokai. Kartu su biologijos mokytoja Audrone Grigiene mokiniai jau ne pirmą kartą biologijos ar gamtos pamokas veda gamtoje.

Read more...

Skaitovų konkursas

Print
PDF

diktŠiandien 1-4 klasių mokiniai dalyvavo mokykliniame skaitovų kunkurse, skirtame B. Brazdžionio 115-osioms gimimo metinėms. Geriausiais skaitovais tapo Emilija Valaitytė, Ugnė Mačiukaitė, Vilmantė Marinskaitė ir Erikas Kalinauskas. Jiems įteikti padėkos raštai. Antros vietos laimėtojai džiaugėsi mokyklos bibliotekininkės I. Mizarienės įteiktomis paskatinimo dovanėlėmis. Visų dalyvių dar laukė ir saldus prizas. Vertinimo komisijos pirmininkė, miestelio bibliotekos vadovė L. Šmatienė, visiems skaitovams palinkėjo drąsos ir pasitikėjimo savo jėgomis.

Read more...

„Tu pati gražiausia, mano Lietuva"

Print
PDF

poetGabriela Juodokaitė dalyvavo respublikiniame ikimokyklinio amžiaus ugdytinių eilėraščių deklamavimo konkurse „Tu pati gražiausia, mano Lietuva" (mokytoja D. Karosienė).

Read more...

Užgavėnes

Print
PDF

imagesNorėdami greičiau išvaryti žiemą ir paskatinti pavasario atėjimą, darželinukai kartu su tėveliais smagiai atšventė Užgavėnes. Žiemos išvarymas nepraėjo be tradicinių lietuvių liaudies ratelių, žaidimų, įnirtingo Kanapinio ir Lašininio ginčo. Net po kovos su pagalvėmis Lašininis nenorėjo pasiduoti ir pakvietė išmėginti jėgas traukiant virvę, tačiau su vaikų pagalba Lašininis buvo nugalėtas. Teko atsisveikinti su Lašininiu iki kitų metų. Degant žiemos simboliui Morei, vaikai mėtė į laužą  "sniego gniūžtes'', taip atsikratydami žiemos likučių. Po gardžių virėjos Astos blynų visi patraukė "čigonauti" pas mokyklos valgyklos virėjas bei savo draugus, pradinių klasių mokinukus.

Read more...

Konkursas ,,Mano mėgstamiausias užkandis’’

Print
PDF

matIkimokyklinukai ir priešmokyklinukai tikrai gali atsakyti į klausimą nuo ko priklauso žmogaus sveikata, kadangi jau ne kartą dalyvavo įvairiose sportinėse ir nesportinėse sveikatą stiprinančiose veiklose. Dabar jie dar ir dar kartą kalba apie tai, kad tinkama mityba – sveikatos pagrindas. Sveikatiados projektas skirtas kaip tik tam – mokytis sveikos mitybos įgūdžių. Gamindami užkandžius iš vaisių ir daržovių, pirmiausia vaikai prisiminė, kaip reikia patiems pasiruošti (švariai nusiplauti rankas, užsirišti prijuostes), nuplauti vaisius ir daržoves. Vaikai prisiminė ir tai, kad pjaustant daržoves svarbu ir saugus elgesys su aštriais darbo įrankiais.

Read more...

UKRAINOS PALAIKYMUI

Print
PDF

ul1-8 klasės mokiniai dalyvavo visuotinėje istorijos pamokoje, kurią vedė istorijos mokytojas Audrius Jurgelevičius. Pamokos tikslas buvo paneigti pagrindinius mitus apie Ukrainos ir ukrainiečių istoriją. Prieš visuotinę pamoką, penktadienį, mokiniai per dailės pamoką piešė Ukrainos palaikymo simbolį.

Read more...

"Ar su kalba galima žaisti? Tikrai taip!"

Print
PDF

letter5-8 kl. mokinių nuotolinis susitikimą su mokslininke, kalbininke Loreta Vaicekauskiene. Edukacijos tema - "Ar su kalba galima žaisti? Tikrai taip!". Mokykloje vaikai mokomi rašyti ir kalbėti gana vienodai. Bet kasdieniame gyvenime žmonės vartoja pačių įvairiausių kalbos formų. Kam jos reikalingos? Kodėl kartais tyčia laužomos rašybos taisyklės arba maišomos skirtingos kalbos? Per paskaitą mokiniai sužinojo, kad kalba leidžia ne tik keistis informacija, bet ir žaisti, kurti jaunatviško, linksmo, išmanaus kalbėtojo tapatybę. Nagrinėjo įvairiausių kūrybingos kalbos pavyzdžių ir įsitikino, kad su kalba mėgsta žaisti visi – ir jauni, ir vyresni, ir feisbuke, ir mokykliniame sąsiuvinyje, ir šiandien, ir senovės laikais, kai žmonės kažkaip gyveno be interneto.

Read more...

Boozed & Confused

Print
PDF

blSveikatos specialistė V. Jurgelevičienė 7-8 kl. mokinius pakvietė pažaisti žaidimą „Neblaivus ir sumišęs" („Boozed & Confused"). Šis žaidimas skirtas pademonstruoti, kaip sudėtinga atlikti įprastus veiksmus esant paveiktiems alkoholio. Taip pat parodo, kaip lengvai galima supainioti paprastus daiktus. Mokiniai, atlikdami tą pačią veiklą be akinių ir su akiniais, suvokė, kiek ilgiau užtrunka atlikti tą pačią veiklą susilpnėjus pojūčiams. Mokiniai žaidimo metu dėvi DW girtumo akiniius. Akiniai neatspindi konkrečios alkoholio koncentracijos kraujyje, tačiau sukeliamas pojūtis gali būti traktuojamas kaip vidutinis girtumas.

Read more...

Geros savijautos programa

Print
PDF

g3„Geros savijautos programa", skirta užtikrinti mokinių emocinės savijautos bei psichikos sveikatos gerinimą, sudarant galimybę visiems mokiniams dalyvauti tikslinėse įvairaus pobūdžio Savijautos programose. Psichinė sveikata yra lygiai taip pat svarbi kaip ir fizinė sveikata. Šiandien mokiniai klausėsi ir atsipalaidavo skambant gongų garsams. "Veikiamias mistinio gongų garsų, žmogus nukeliamas į kitokį pasaulio ir savęs suvokimą, o gal ir naujų dalykų atradimą. Gongų muzika į paviršių iškelia pasąmonėje užblokuotus jausmus, taip veikdama tiek fizinį žmogaus kūną, tiek psichiką, bei leisdama atsipalaiduoti. Garso vibracijos harmonizuoja, išlaisvina iš baimių, gelbsti nuo nerimo". (V. Andrijauskas)

Read more...

"Ledo balionai"

Print
PDF

ledoJungtinės ikimokyklinės ir priešmokyklinės grupės (mokyt. D. Karosienė) vaikai žinias įgija per emocijas ir patirtis. Eksperimentui "Ledo balionai'' jaunieji eksperimentatoriai "išpūtė" balionus pripylę į juos vandens. Kiekvienas rankomis liesdamas jautė, kaip keičiasi baliono forma. Balionų bombos" buvo išneštos į lauką, kad vanduo esantis balione virstų į ledą. Galutinis rezultatas buvo sutiktas emocijų banga. Kaip mįslėje" pramušęs ledą- rasi sidabrą", taip ir čia, praplėšęs balioną, rasi šalčio raštais išmargintą ledo kamuolį.

Read more...